Jesteś właścicielem pojazdu, którego koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu? Sprzedaż już dawno przestała być opłacalna? Na szczęście jest całkiem korzystne rozwiązanie takiego problemu w postaci złomowania pojazdu.

Jak przygotować się do złomowania auta? 

Właściciel pojazdu powinien najpierw powiadomić ubezpieczyciela o rezygnacji z polisy. Szybkie podjęcie działań pozwala uchronić się od naliczenia składki ubezpieczeniowej za kolejny okres rozliczeniowy.

Ponadto, należy wyrejestrować pojazd w urzędzie komunikacji. Należy unieważnić dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Kluczowe jest uzyskanie oświadczenia o unieważnieniu wyżej wspomnianych dokumentów. Oświadczenie jest wydawane w trzech egzemplarzach. Jedna sztuka dla właściciela pojazdu oraz jedna dla stacji złomującej. Pozostała kopia zaświadczenia zostaje w wydziale komunikacji.

Warto wiedzieć że po dokonaniu zezłomowania właściciel pojazdu ma 30 dni na zaniesienie wniosku o wyrejestrowaniu pojazdu we właściwym urzędzie komunikacji.

Zezłomowanie pojazdu

Zezłomowanie pojazdu opłaca się w przypadku niekompletnych samochodów lub pojazdów które doszczętnie uległy wypadkowi. Co prawda za oddanie auta do złomowania otrzymujemy odpowiednią zapłatę. Kwota ta z reguły wynosi około kilkaset złotych. W celu uzyskania najlepszej oferty warto sprawdzić ofertę co najmniej kilku stacji demontażu. Zalecamy zwrócić uwagę na https://skup-aut.net/, która poza złomowaniem i kasacją samochód zajmuje się skupem aut używanych.

Wynagrodzenie wynikające z zezłomowania pojazdu nie należy do wyjątkowo wysokich natomiast w wielu przypadkach może być znacznie korzystniejsze finansowo niż próba naprawy samochodu. Na zezłomowanie decydują się zazwyczaj właściciele samochodów z dużym przebiegiem, w których koszty napraw przewyższają wartość pojazdu. Czasami możliwość zezłomowania jest także korzystną opcją dla samochodów, które brały udział w wypadku drogowym.

Na koniec przypominamy że zezłomowanie pojazdu wiąże się z określonymi formalnościami, dlatego należy bezwzględnie pamiętać o przestrzeganiu wszystkich procedur prawnych. Przede wszystkim należy mieć na uwadze kontakt z właściwym wydziałem komunikacji.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.