Gdy rodzina się powiększa, jedną z kluczowych decyzji jest ta o wyborze auta. Musi być wygodne, bezpieczne, spełniające wymagania członków rodziny, ekonomiczne i cieszące oko. Czy istnieje jedno auto posiadające wszystkie te cechy? Owszem – to Skoda Kodiaq, idealne dla rodziny auto o wielu wyjątkowych właściwościach.

Auto terenowe stworzone dla rodziny

Auta terenowe, choć powszechnie kojarzone z wojażami po nierównych terenach, świetnie sprawdzą się również jako rodzinny samochód. Ich solidna i sprawdzona konstrukcja to duży atut tego typu aut, a terenowy charakter pozwoli swobodnie podróżować nawet po nierównej nawierzchni. Auta terenowe lub typu SUV to także samochody o dużej pojemności. Odnosi się to zarówno do liczby osób, które mogą wsiąść do tego typu pojazdu, jak i wielkości bagażnika, który bez trudu pomieści weekendowy ekwipunek całej rodziny. Warto wspomnieć także o komforcie psychicznym, które auto terenowe daje pasażerom podczas jazdy. Lepsza widoczność za kierownicą sprawia, że tego rodzaju samochód pozwala uniknąć wielu niebezpieczeństw, w tym na przykład rozległych dziur w nawierzchni drogi. Dokładając do tego napęd na 4 koła, komfort jazdy jest niezależny od pory roku i warunków atmosferycznych.

Takimi cechami charakteryzuje się właśnie Skoda Kodiaq, czyli terenówka klasy premium. Model dostępny jest z napędem 4×4 w kilku wersjach silnikowych. Począwszy od 1.5 TSI 150 km z 7-biegowym automatem DSG oraz 2.0 TDI 150 km z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym automatem DSG, po 2.0 TSI 190 km z 7-biegowym automatem DSG oraz 2.0 TDI 190 km z 7-biegowym automatem DSG.  Auto dostępne jest w różnych wersjach wyposażenia i zachwyca licznymi udogodnieniami poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy. Najnowszą ofertę samochodów Skoda Kodiaq znajdziesz na https://centrumwroclaw.pl/skoda/. Sprawdź i przekonaj się o tym, jaką przestrzeń i wygodę dla kierowcy i pasażerów stwarza ten samochód.

Skoda Kodiaq – auto bezpieczne dla rodziny

Pewność i dynamiczność prowadzenia dzięki dostępnym jednostkom napędowym to nie wszystko, co oferuje ten samochód. Choć auto dostępne jest w kilku wersjach – podstawowej Ambition, Business i Style, to na szczególną uwagę zasługuje odmiana Laurin&Klement. W tej wersji system Travel Assist umożliwi rozpoznanie znaków drogowych, a system kamer 360 stopni pozwoli bez trudu odnaleźć się na ciasnych drogach w mieście i w ustronnych miejscach.

Skoda Kodiaq to auto wyposażone w specjalistyczne systemy wspomagania jazdy.

W odniesieniu do bezpieczeństwa całej rodziny szczególnie istotny wydaje się układ LANE ASSIST, czyli asystent pasa ruchu. To funkcja, dzięki której znacząco poprawia się bezpieczeństwo w trakcie jazdy – gdy kierowca nagle zaczyna opuszczać właściwy pas ruchu, zostaje o tym poinformowany za pomocą sygnału dźwiękowego oraz wibracji kierownicy. Prócz tego, auto jest wyposażone w funkcję automatycznego hamowania w trakcie manewru cofania. Rodzice nie muszą też martwić się o montaż fotelików dziecięcych. Ten model, podobnie jak inne pojazdy Skoda, został wyposażony w uchwyty Isofix, dzięki którym fotelik może zostać zamontowany na stałe. Dodatkowo dla bezpieczeństwa pasażerów nadwozie wykonano z materiałów o wzmocnionej twardości, co pozytywnie wpływa na ochronę pasażerów i kierowcy.

Koniec z brakiem komfortu w trakcie jazdy

Prócz ponadprzeciętnych parametrów w zakresie bezpieczeństwa, Skoda Kodiaq wyróżnia się dużą przestronnością, co widocznie wpływa na komfort kierowcy oraz pasażerów. Ten model auta pomieści aż 7 pasażerów, dzięki czemu wycieczki nawet z dużą rodziną nie będą stanowić problemu. Pojemny bagażnik na liczne bagaże to dodatkowa zaleta tego auta, którą docenisz nie tylko w czasie podróży, ale i podczas dużych rodzinnych zakupów. To auto o wielu funkcjach, które bez wątpienia wpasuje się do każdej rodziny i będzie stanowić jej niezaprzeczalny atut.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.