W ostatnich latach bardzo dużą popularność zyskują dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego. Posiadanie własnego zbiorniki niesie za sobą wiele korzyści tj. brak konieczności dojazdu na stację paliw, jedna zbiorcza faktura za olej napędowy, zniżka na olej napędowy u dostawcy paliwa oraz ogólna kontrola nad wydawanym paliwem

W skład każdego zbiornika na olej napędowy wchodzi linia ssawna zakończona zaworem zwrotnym z filtrem siatkowym, pompa do oleju napędowego, filtr paliwa lub separator wody, które służą do oczyszczania oleju napędowego z zanieczyszczeń i wody, mechaniczny lub cyfrowy przepływomierz paliwa oraz wąż tłoczny zakończony pistoletem nalewowym.
Najważniejszym elementem z wyżej wymienionych elementów jest pompa do oleju napędowego, dzięki której cały proces przepompowywania paliwa może się odbyć. W układach do dystrybucji paliw płynnych najczęściej stosuje się pompy paliwa o wydajności od 50 do 80 litrów na minutę, dzięki czemu bardzo szybko zatankujemy większość pojazdów mechanicznych. W układach dystrybucyjnych przeznaczonych do tankowania pojazdów ze zbiornikami na olej napędowy o pojemności kilkuset litrów stosowane są pompy paliwa o wydajności powyżej 100 litrów na minutę.

W dwupłaszczowych zbiornikach do paliw płynnych, które produkowane są w Europie najczęściej montuje się pompy do oleju napędowego Panther 56, Panther 72 lub E120 włoskiej firmy PIUSI. Szerokie zastosowanie pomp firmy PIUSI wiąże się z ich niezawodnością. Elementami, które należy wymienić po kilkunastu lub kilkudziesięciu tysiącach przepompowanego paliwa to łopatki, zestaw

W zbiornikach przewoźnych do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego stosowane są pompy do oleju napędowego zasilane napięciem 12V lub 24V. Tego typu pompy paliwa stosuje się w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci 230V np. na placach budowy w celu zatankowania maszyn budowlanych lub na polach w gospodarstwie rolnym w celu zatankowania wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.