Niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny rolnicze, czy pielęgnujesz trawnik lub ogród przydomowy, zwalczanie chwastów będzie ważne dla osiągnięcia odpowiednich rezultatów.

Chwasty można zwalczać mechanicznie, kulturowo, biologicznie i chemicznie, a wszystkie te metody mogą być ważne w zintegrowanym programie zwalczania chwastów, który jest ekonomiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego.

Herbicydy różnego rodzaju do zwalczania chwastów w buraku

Kontrola chemiczna chwastów za pomocą herbicydów od wielu lat jest ważnym narzędziem do zwalczania chwastów w uprawach rolnych, oraz ogrodach, sadach, a nawet w krajobrazach domowych. Wiele dzisiejszych, nowoczesnych herbicydów jest bardziej skutecznych i selektywnych, niż kiedyś. Te cechy sprawiają, że są one mniej szkodliwe dla środowiska, gdy są właściwie i oszczędnie używane. Chociaż herbicydy są szeroko stosowane, niewiele osób rozumie, jak działają w kwestii zwalczania niepożądanych roślin.Ogólnie rzecz biorąc, herbicydy stosuje się przedwschodowo lub powschodowo. Oznacza to, że stosuje się je przed lub po tym, jak chwasty wyrosną z gleby i zaczną rosnąć. Herbicydy przedwschodowe zabijają chwasty wkrótce po tym, jak wykiełkują lub przebiją się przez powierzchnię gleby. Herbicydy powschodowe zwalczają chwasty, które już rosną i są łatwo widoczne. Niektóre herbicydy są aplikowane do gleby i pobierane przez korzenie lub pędy sadzonek. Inne herbicydy stosowane na liście roślin wykazują aktywność dolistną. Niektóre rodzaje herbicydów mają jedno i drugie działanie. Herbicydy o wysokim stopniu aktywności gleby stosuje się zazwyczaj przedwschodowo.Zastosowanie herbicydów to odpowiednia metoda na zwalczanie chwastów w buraku. Selektywność to proces, w którym herbicyd kontroluje lub zabija niektóre rośliny, pozostawiając inne nienaruszone, przykładowo niszczenie roślin liściastych, ale nie traw. Herbicydy mogą być również nieselektywne, i zabijają wszystkie rodzaje roślin, z jakimi wejdą w kontakt. Selektywność zwykle zależy od czasu lub miejsca zastosowanego herbicydu. Większość herbicydów może być szkodliwa, nawet dla normalnie tolerancyjnych roślin, jeśli dawka jest zbyt wysoka lub są one nadużywane.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.