Coraz częściej słyszy się o sprawdzaniu numer VIN. Ciężko się temu dziwić, gdyż każdy przed zakupem pojazdu chce poznać historię pojazdu oraz zebrać trochę informacji na temat aktualnego stanu technicznego. Brak takowych informacji może narazić kupującego na koszty związane z naprawami, których każdy wolałby uniknąć. Zatem, czym jest numer VIN i co warto o nim wiedzieć?

VIN – co oznacza

Akronim VIN pochodzi od angielskiego skrótu Vehicale Idnetification Numer. Jest to siedemnastoznakowy numer identyfikacyjny nadwozia, który jest nadawany przez producenta samochodu. Pierwsze znaki oznaczają symbol producenta, kolejne dotyczą danych technicznych a ostatnie 8 znaków to numer seryjny auta.

Żeby uzyskać numer identyfikacyjny auta, które planujemy kupić wystarczy poprosić o to sprzedawcę. Każdy sprzedawca powinien bez problemu podać numer VIN, jeśli nie do końca chce podzielić się taką informacją możemy to potraktować jako znak ostrzegawczy.

Czego można się dowiedzieć dzięki numerowi VIN?

Mając numer VIN, można uzyskać sporo istotnych z punktu przyszłego nabywcy informacji. Między innymi miejsce oraz rok produkcji a także informacje danych technicznych i o wyposażeniu. Jednocześnie VIN to także historia pojazdu. Dokładniej mówiąc historia przebiegu historia usterek lakierniczych oraz innych ewentualnych napraw. Tym samym można odnieść jednoznaczne wrażenie, że takowe sprawdzenie pojazdu przed zakupem wydaje się całkiem rozsądnym posunięciem.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.