Wiele osób przystępuje do udziału w konkursach internetowych z nadzieją na wygranie atrakcyjnych nagród. Niektórzy biorą udział w konkursach regularnie, inni okazjonalnie przystępują do tego typu zabawy. Wiele osób stara się nie zwracać za bardzo uwagi na to jakie nagrody są oferowane, inni natomiast biorą udział tylko w tych zadaniach konkursowych w których jest szansa na ustrzelenie atrakcyjnych upominków. Tak naprawdę bez znaczenia kto do jakiej grupy należy, gdyż każdy przynajmniej “po cichu” liczy na wygraną. Jednocześnie każdy zadaje sobie pytania – jak zwiększyć szansę na powodzenie w konkursie. Poniżej przedstawiamy kilka niezłych wskazówek.

Żeby wygrać trzeba grać!

Proste powiedzenie “żeby wygrać trzeba grać” w punkt opisuje istotę sprawy. Otóż, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną to po prostu musisz brać udział w różnych konkursach. Regularny udział z pewnością przynajmniej z czysto statystycznego punktu widzenia znacznie zwiększa Twoje szanse na powodzenie. Poza tym, warto mieć na uwadze, że warto brać udział w konkursach różnego typu. Jeśli cały czas uczestniczysz wyłącznie w konkursach fotograficznych lub konkursach sms’owych to być może dosyć mocno ograniczasz swoje możliwości. Szczególnie na początku przygody z konkursami, nie warto zamykać się na jeden określony typ konkursu. Dopiero gdy nabierzesz wprawy i doświadczenia możesz zacząć wybierać te, które Twoim zdaniem są najbardziej atrakcyjne.

Które konkursy są atrakcyjne?

Jeśli już nabierzesz trochę wprawy i rozeznania to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, które konkursy są atrakcyjne. To, który konkurs komu się podoba to bardzo indywidualna sprawa. Jednak naszym zdaniem za atrakcyjność konkursu odpowiadają co najmniej trzy poniższe elementy:

  • Zadanie konkursowe jest stosunkowo proste i nie zabiera zbyt dużej ilości czasu.
  • Nagrody są adekwatne do zadania konkursowego.
  • Szansa na wygraną jest stosunkowo wysoka.

Jak określić czy szansa na wygraną jest “stosunkowo” wysoka?

Biorąc udział w konkursach można próbować oszacować swoje szanse. Z reguły większa szansa na wygraną jest wtedy, gdy konkurs jest dosyć niszowy i nie ma zbyt wielu uczestników. Np. w Lotto są bardzo atrakcyjne nagrody, aczkolwiek statystyczna szansa na wygraną jest bardzo niska. Natomiast w konkursach internetowych organizowanych za pośrednictwem fanpage bardzo często udział bierze zaledwie garstka osób. W związku z czym nawet jeśli nagrody są “przeciętne” to warto brać udział w takich konkursach, bo szansa na wygraną jest wysoka.

Więcej na temat konkursów na e-Konkursy.info

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.