Dobór odpowiednich ubrań na motocykl nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. W stroju motocyklisty niezwykle ważną rolę odgrywają spodnie. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Spodnie na motocykl – właściwy rozmiar

Każdy ma inną budowę ciała, a dodatkowo poszczególni producenci odzieży motocyklowej stosują swoje własne rozmiarówki. W przypadku spodni na motocykl bardzo istotna jest proporcja w długości nogi do kolana oraz od kolana. Z tego względu konieczne są solidne przymiarki. Po założeniu spodni najlepiej usiąść na motocyklu, aby przekonać się, czy protektor kolanowy leży tam, gdzie powinien. Uwaga: w pozycji stojącej ochraniacz ma się znajdować nad kolanem! Ponadto spodnie muszą całkowicie zakrywać kostki. Zakupy warto robić w sklepie, którego specjalnością jest odzież motocyklowa. Warszawa to jedna z lokalizacji w Polsce, gdzie takich miejsc nie brakuje. Stosownych przymiarek trzeba dokonywać z warstwami wewnętrznymi i bez nich. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, gdy np. nagle okazuje się, że bez bielizny termicznej spodnie są za luźne i spadają.

Spodnie na motocykl – jaki materiał?

Materiał, z jakiego są wykonane spodnie, ma ogromne znaczenie dla komfortu jazdy. Eksperci z salonu Honda Plaza polecają w szczególności spodnie tekstylne, najlepiej z wypinaną membraną. Dzięki temu nadają się one do jazdy zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach. W porównaniu do spodni skórzanych są bardziej praktyczne i mają szersze zastosowanie. Poza tym odzież tekstylna wykonana z dobrej jakości materiałów znakomicie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czego o skórze niestety nie da się powiedzieć. Rzecz jasna motocyklista musi mieć też na względzie swoje preferencje. Na korzyść skóry przemawia to, że uszyte z niej spodnie mniej się zniszczą podczas upadku i kontaktu z asfaltem. Bez względu na materiał spodnie na motocykl powinny być dobrze dopasowane i wygodne oraz niekrępujące ruchów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.