Decydując się na wezwanie pomocy drogowej powinniśmy wybierać roztropnie. Wybierając sprawdźmy opinie o naszym wykonawcy i weźmy pod uwagę kilka aspektów do których należą: obszar działania, czas reakcji czy zasoby jakimi dysponuje dane przedsiębiorstwo.

Jeżeli nasz pojazd uległ awarii najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej pomocy drogowej. Częstym błędem jest nie weryfikowanie osoby, która wykona holowania czy lawetowania naszego pojazdu. Najczęściej zamawiana jest usługa u pierwszej osoby do której znaleźliśmy kontakt np. w Internecie. Warto poświęcić kilka minut i zweryfikować czy wybrana przez nas firma będzie w stanie zapewnić nam usługi na najwyższym poziomie. Racjonalne postępowanie pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Podczas awarii nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na wstępie zadbajmy o odpowiednie oświetlenie i oznakowanie pojazdu. Jeżeli jest taka możliwość i nie spowoduje to dodatkowych uszkodzeń w pojeździe postarajmy zaparkować w takim miejscu, które nie będzie stwarzało zagrożenia zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników ruchu. Pamiętajmy o trójkącie ostrzegawczym, włączmy oświetlenie awaryjne oraz postojowe. Jeśli są warunki słabej widoczności warto również włączyć światło wewnątrz samochodu.

Zacznij od Internetu

Jeżeli znajdujemy się na nieznanym terenie i dysponujemy dostępem do Internetu warto użyć wyszukiwarki internetowej. Koncentrujmy swoją uwagę na referencjach oraz opiniach osób korzystających z pomocy drogowej. Odwiedźmy strony internetowe potencjalnych usługodawców i sprawdźmy od jakiego czasu świadczą usługi pomocy drogowej oraz jakimi zasobami dysponują.

Liczy się czas reakcji

Większość osób zajmujących się profesjonalnie pomocą drogową zapewnia usługi holowania na terenie całej polski czy części Europy. Jeżeli zależy nam na szybkiej reakcji skoncentrujmy swoje poszukiwania na firmach mających swoje siedziby w okolicy której się znajdujemy. – Większość naszych klientów oczekuje od nas natychmiastowej reakcji na zgłoszenie, dlatego profesjonalna pomoc drogowa musi dysponować zgranym zespołem będącym cały czas w pogotowiu – mówi Patryk Rusinek z firmy Rusin Pomoc Drogowa. Większość firm specjalizujących się w tego typu usługach pracuje 24h w tygodniu.

Zamawiając usługę zapytajmy, jakie czynności wchodzą w skład pomocy drogowej i czy jest możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich, jak parking strzeżony czy naprawa auta w warsztacie. Oferta powinna być kompleksowa i dostosowana do naszych potrzeb.

Już w momencie zamawiania usługi dokładnie opiszmy nasz problem. Jest to bardzo ważne, ponieważ cześć awarii można zlikwidować na miejscu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.