W niniejszym artykule chcemy przedstawić Państwu umiarkowanie popularną markę samochodów w naszym kraju – Hondę.

Początki Hondy – rys historyczny

Honda to japoński koncern motoryzacyjny działający pod nazwą Honda Motor Co. Ltd. Data założenia firmy to rok 1948, natomiast początki powstania sięgają niemal 40 lat wcześniej – mowa o roku 1906 kiedy to urodził się Shoichiro Honda, który niemal od urodzenia przejawiał zainteresowanie motoryzacją. Początkowo rozpoczął produkcję rowerów napędzanych silnikiem. Od roku 1953 wprowadził na rynek pierwszy samochód – dostawczą Hondę T360. Takie były początki wielkiej marki, która dzisiaj jest rozpoznawalna na całym świecie. Obecnie Honda znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych marek motoryzacyjnych świata. Szacuje się że Honda jest czwartym producentem samochodów osobowych na świecie. Większą popularnością cieszą się Toyota, Volkswagen oraz Ford. Jednak warto zauważyć że tak wysoka pozycja na liście najpopularniejszych marek wygenerowała w ostatnich latach wzrost sprzedaży o 7,6% co jest wyjątkowo wysokim wynikiem.

Honda w Polsce

Jedną z ciekawostek jest polski w najnowszej historii hondy. We wrześniu 2009 roku na terenie Polski rozpoczęto budowę europejskiego centrum logistycznego, znanego pod nazwą Honda Logistics Center Central-Europe Sp. z o.o.

W naszym kraju popularne modele to :

  • Honda Accord
  • Honda Civic
  • Honda CR-V
  • Honda NSX

Polacy chętnie kupują zarówno nowe jak i używane modele samochodów. Najczęstszym miejscem zakupów są salony sprzedaży, które bez problemu można znaleźć pod frazą dealer honda. Cechy za które cenione są hondy to sportowa sylwetka, niezawodność oraz bogato wyposażone wnętrze.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.