Postęp technologiczny następuje w coraz to szybszym tempie, a teraz z nim rozwija się także świat motoryzacji. Nic więc dziwnego, że każdy jej pasjonat chce być na bieżąco z najnowszymi technologiami w autach lub motocyklach, nietypowymi modelami samochodów, które stanowią nowość na rynku lub po prostu dowiadywać się nowych informacji na temat funkcjonowania pojazdów mechanicznych i sposobów na dbanie o nie. W tym artykule przedstawimy najlepsze źródła ciekawostek motoryzacyjnych.

Ciekawostki motoryzacyjne na YouTube

Pierwszym miejscem, gdzie znajduje się ogrom informacji na temat samochodów, jest oczywiście znana wszystkim platforma YouTube. Kanałów zajmujących się tą tematyką są naprawdę setki – każde z nich są mniej lub bardziej profesjonalne. Do najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej rzetelnych twórców na YouTube zajmujących się motoryzacją należą między innymi: KicksterTV, Moto Doradca, Złomnik oraz Marek Drives.

Blogi motoryzacyjne świetnym źródłem informacji

Oprócz platformy YouTube, ciekawostek motoryzacyjnych można szukać na nakierunkowanych na tę tematykę blogach. Blog o samochodach to bardzo bogate źródło wiedzy, od którego czytania można się wręcz uzależnić. Najlepsze blogi motoryzacyjne nie tylko posiadają wysoką wartość merytoryczną, ale także zachwycają szatą graficzną oraz wszechobecnym humorem. Miłośnicy motoryzacji bez dwóch zdań zakochają się w blogach: Leftlane, Motosoul, Po Drogach oraz Autokult. Godny uwagi jest także blog https://mkauto.pl/, gdzie można znaleźć wiele przydatnych porad motoryzacyjnych.

Stacje telewizyjne o tematyce motoryzacyjnej

Telewizja także może okazać się dobrym źródłem wiedzy na temat samochodów. Każdy fan motoryzacji koniecznie musi znać kanał TVN Turbo. To właśnie na nim można obejrzeć takie programy jak “Zakup kontrolowany” (stanowiący świetny poradnik do zakupu samochodu), “Gwiazdy czterech kółek” (prezentujący historię samochodów używanych w najpopularniejszych filmach), a także “Wojny samochodowe” oraz “Sto jeden gadżetów motoryzacyjnych”.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.