Nowe modele, nowe generacje… producenci samochodów bombardują nas informacjami o swoich kolejnych premierach niemal codziennie. Volkswagen Golf ma już 8 generacji, Honda Civic aż 10 – można tak wymieniać bez końca. Czy są jeszcze jakieś auta, które oparły się temu szalonemu tempu? Otóż… są!

Mercedes-Benz Klasy G

Popularna Klasa G produkowana jest nieprzerwanie od 1979 roku. W międzyczasie przeprowadzone zostały trzy poważne liftingi – w 1991, 2003 i 2009 roku, niemal bez zmian dla zewnętrznej bryły pojazdu. Zmieniło się jedynie wnętrze, zyskujące z rewizji na rewizję na luksusie. Co ciekawe, nadal produkowana jest wersja pojazdu wprowadzona na rynek w 1991 roku, jednak wyłącznie dla klientów militarnych i rządowych. Doskonałe właściwości jezdne oraz surowy wygląd sprawiają, że Klasa G wręcz emanuje czystą, niczym nie zmąconą elegancją.

Łada Niva (od 2006 roku Łada 4×4)

Łada Niva istnieje na rynku od 1977 roku. Ten niezwykle prosty projekt nie udaje czegoś, czym nie jest. To po prostu do bólu praktyczna terenówka, która swoje liftingi zawdzięcza jedynie dostosowywaniu się producenta do zmieniających się przepisów dotyczących obowiązkowego wyposażenia – Łada ma więc poduszki powietrzne oraz system ABS – nic poza absolutnie koniecznymi elementami.

Łada Niva oraz Mercedes Klasy G to auta typowo terenowe. Czy są jakieś samochody z innych segmentów, produkowane tak samo długo? Niestety wybór bardzo się tu zawęża. Warto wspomnieć jednak o Porsche 911. Silnik typu boxer umieszczony w tylnej części pojazdu, napęd na tył, bryła niemal niezmieniona od lat 70 – Porsche nadal zachowuje tradycję, jeżeli chodzi o główne założenia modelu 911.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. Należy mieć to na uwadze zapoznając się z treścią.